Úvod » ČLÁNKY

2. REPORT Z III. TURNUSU 2014

publikováno 30.07.2014 (aktualizováno 03.08.2014)

Ahoj všichni,

Zdravíme vás ještě z tábora. Odjezd se nám blíží, ale zatím to není znát :). Program je stále v plném proudu. Dnes jsme dohráli poslední celotáborovou etapu, kterou jsme zakončili v Tanzanii a hledali pramen věčného života. Zítra bude vyhlašování výsledků nejen celotáborové hry, ale také budeme vyhlašovat nejlépe uklizenou chatku tábora a oddílové soutěže.

Během posledních pár dní děti nasbíraly hned několik diplomů a posbíraly pár cen. Našli jsme Biskupický talent, kterým se stal Tomáš Kostelecký za své Jo-Jo umění, druhé se umístilo taneční duo Aničky Virčíkové a Žandy Mertlové a na třetí místo se vyzpívala Terezka Malovaná.

V táboře jsme zažili také karneval a musím vám říct, že letos si děti daly opravdu záležet. Masky byly krásné a originální. Poté probíhala oblíbená diskotéka s těmito převleky a byla to hezká podívaná. Diskotéku vždy roztančíme pohybovými písničkami, které jsou tu již zažité a poté už tancují téměř všichni. Zítra nás čeká poslední závěrečná diskotéka o kterou dnes hrály děti proti vedoucím turnaj ve volejbale. Předevčírem se hrál zápas vedoucí vs tábor ve fotbale a vedoucí si ulovili jeden bod. Dnes však děti vyrovnaly a přihodily bod navíc ve volejbale a tak skóre nakonec dopadlo 2:1 pro děti :).

Jeden den se běžel i tzv. Branný závod, kdy děti soutěžily po chatkách, ve kterých bydlí. Děti vybíhaly po vyfáborkované trase, na které seděli jednotliví vedoucí se svými úkoly. Děti tak musely projevit svou zručnost a snažily se např. zatlouct hřebík do polínka, složit skládačku, skládát sirky do krabičky pomocí jedné ruky, aj.  Vítězná byla vždy jedna chatka v oddíle:

• Za první oddíl vyhrály holčičky: NIKOLKA JÍLKOVÁ, SIMONKA PALLOVÁ, KLÁRKA CUPALOVÁ
  • Za druhý oddíl vyhrály: EVČA MUCHOVÁ, ANIČKA VIRČÍKOVÁ, KATKA KUČEROVÁ, LUCKA ŠLAMPOVÁ
  • Za třetí oddíl vyhrály: GABČA KREJČOVÁ, KRISTÝNKA JIČÍNSKÁ, ŽENDA MERTLOVÁ, MARKÉTKA HŮLKOVÁ
  • Za čtvrtý oddíl vyhrály: ANETKA SVOBODOVÁ, ŠARLOTA SVOBODOVÁ, NIKOLA JANČÍKOVÁ
  • Za pátý oddíl vyhráli kluci: DENIS KAMENEC, KUBA WEIGL, HONZA KNOTEK
  • Za šestý oddíl vyhráli: MAREK FRAIT, ANDRÉS CEBALLOS, MICHAL KOPČIL

V táboře se také na čas plavaly plavecké závody, ve kterých děti soutěžily v kategorii podle ročníku narození:

Kategorie dívek byly rozděleny následovně:

1999-2000:

2. Místo: Viktor SOBOTKA
  3. Místo: Vojtěch JIRKŮ